STACJA OKOLICZNOŚCIOWA HF440W
Dodane przez SP7VV dnia 2010-08-30 / 11:35
Pragniemy poinformować o pracy naszej Stacji Okolicznościowej HF440W.
Stacja będzie pracowała dla uczczenia pamięci ofiar ludności cywilnej, która zginęła podczas nalotu niemieckiego lotnictwa dnia 1 -go września 1939, oraz upowszechnienia wiedzy, że od zbombardowania bezbronnego Wielunia rozpoczęła sie II wojna światowa.
Koleżanki i Koledzy, którzy w ciągu pierwszych 5 minut przeprowadzą z nami łączność otrzymają pamiątkowy Dyplom 5 MINUT, który wyślemy bezpośrednio na adres dostępny na qrz.com lub w innych dostępnych publikatorach.

1 września 1939 roku o godzinie 4.40, 5 minut przed rozpoczęciem ostrzału Westerplatte,
I dywizjon 76 pułku bombowców nurkowych { nie nurkujących - ( prof.T Olejnik )} pod dowództwem kapitana Waltera Siegela rozpoczął pierwsze bombardowania II wojny światowej.
Pierwszym celem tych nalotów był wieluński szpital i centrum miasta, a jednym z lotników biorących udział w nalocie, sprawującym w eskadrze funkcję rozprowadzającego, był dawny uczeń wieluńskiego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki, Horst Scholle.
Jest rzeczą znamienną że pierwsze w II wojnie światowej bomby zrzucono na szpital pw. Wszystkich Świętych, mimo iż był on oznakowany znakami Czerwonego Krzyża.
W gruzach szpitala śmierć poniosły 32 osoby, w tym 26 chorych. Łącznie 1 września 1939 roku w wyniku kolejnych bombardowań w Wieluniu zginęło około 1200 osób ludności cywilnej, a miasto o 700 -letniej tradycji legło w gruzach.

Więcej informacji na stronie: Wieluński Klub krótkofalowców SP7KED

Stacja zacznie pracę o historycznej dla nas godzinie 4.40 - 1 września na 80-tce ssb .
Praca na KF emisjami ssb, cw. Stacja będzie pracowała tylko 1 -go września.
Zapraszamy do łączności !!!!

Vy ! 73 Maciek SP7VVK V-ce Prezes OT 15

Ponizej wzór karty QSL z poprzedniego roku.
news: hf440w.jpg