Piraci z Karaibów czyli PJ5/SP6IXF i PJ5/SP6EQZ
Dodane przez sp5wa dnia 2010-12-02 / 01:12
Witam Dx-manów,

Ruch na pasmach jest znaczny. Grzmią nieustające pile-upy do ZL8X oraz do dwójki naszych "piratów z Karaibów": Janusza PJ5/SP6IXF oraz Włodka PJ5/SP6EQZ. Prawie 25.000 QSO w logach! (3.12.2010).

Przestrzegając pirackiego kodeksu nie wchodzą sobie w drogę na pasmach. Jeden bryluje na fonii a drugi wymiata na telegrafii. Praca z PJ5 zbliża się ku końcowi i możemy podzielić się już pewnymi obserwacjami. Janusz i Włodek doskonale radzą sobie na pasmach. Przede wszystkim potrafią zapanować  nad pile-upem i utrzymać w ryzach nawet chałastrę czyli tę mniej zdyscyplinowaną część wołających.
Np. w piątek po południu z przyjemnością słuchałem Włodka na 17 metrach jak w dobrym rytmie obrabiał pileup utrzymując szeroki spilt i dobre tempo; wyliczyłem, że potrzebował 26 sek na każde QSO. Czyli rate iście contestowy. Płynna fonia Janusza sprawia, że łączności równie łatwo wpadają do logu a mają już w logu ponad 21000 QSO. Wyrazem akceptacji sposobu pracy z pileupem zarówno Janusza jak i Włodka jest prawie całkowity brak frustratów okazujących swoje niezadowolenie robieniem QRM-ów na częstotliwościach PJ5/... Możemy cieszyć się z poziomu operatorskiego naszych kolegów i być dumni, że bardzo dobra aktywność dx-owa jest prowadzona przez stacje z SP. Taka praca zasługuje na wyróżnienie. Myślę, że sposobem wyróżnienia tej aktywności z PJ5 mogło by być liczne pojawienie się polskich znaków na liście sponsorów wyprawy widocznej na stronie:

www.pj5-2010.dxing.pl/support.html

news: PJ5flaga.jpg
Dłuższa lista sponsorów jest wyrazem większego zainteresowania wyprawą, a także uznaniem umiejętności operatorskich oraz organizacyjnych jej uczestników. Wyprawa Janusza i Włodka na PJ5 nie jest Giga-ekspedycją z kilkoma tonami sprzętu i logistyką w niemal militarnym wydaniu. Wyjazd na PJ5 dwaj operatorzy przygotowali sami a tam na miejscu robią dobrą robotę. Należą im się wielkie brawa!

Koledzy, wyraźmy swoje uznanie dla Janusza i Włodka wpisując się na listę sponsorów.
Można użyć PayPal do bezpośredniego przelewu kwoty wsparcia dla naszych "piratów" - dostęp poprzez ikonę Donate na stronie: http://www.pj5-2010.dxing.pl/support.html
PayPal to system płatności internetowych służący do przekazywania nawet niewielkich wpłat wsparcia wyprawy.

Dla tych, którzy nie pasjonują się PayPal'em proponuję równie proste rozwiązanie. Proszę wysłać e-maila do Tomka, SP5UAF, pilota wyprawy na PJ5, w celu uzyskania jego nr konta przeznaczonego na wpłaty wsparcia. Adres Tomka SP5UAF: sp5uaf(at)sp5zcc.net
Wszystkie wpłaty zebrane na jego koncie Tomek przekaże organizatorom a znaki wywoławcze sponsorów zamieści na liscie na stronie wyprawy.

Zażywajmy przyjemności z hobby do końca. Najpierw jest frajda z każdego QSO na paśmie a potem gratulacje, brawa i słowa uznania tudzież wsparcie dla głównych bohaterów wydarzenia, bo najgorsze co można zrobić to wyłączyć radio po zrobionym QSO i zapomnieć o wszystkim. To już nie jest hobby. Janusz i Włodek przylecą do kraju w sobotę. Zapewne znajdzie się grupka dx-manów, którzy powitają naszych "piratów" bezpośrednio na lotnisku Okęcie.

--
73 es good DX,
Bogdan, SP5WA (ex.SP5CPR/5N3CPR)
mailto:bogdan@sp5wa.info

...........

"You can't have too many antennas"