Lekcja krótkofalarska
Dodane przez SP3AYA dnia 2012-01-23 / 15:29
Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW zaprasza do kolejnej akcji będącej kontynuacją naszych przygotowań do kontaktu uczniów ostrowskich szkól ze stacją kosmiczną ISS.

28 stycznia przeprowadzamy następną lekcję krótkofalarstwa. Tym razem będziemy gościć w Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wlkp, jednej ze szkół uczestniczących w naszym programie ARISS.

Tak jak poprzednio zaczniemy ok. godziny 8:00 bardzo krótkim wprowadzeniem o krótkofalarstwie i zasadach łączności. Następnie dzieci spróbują swoich sił lokalnie na paśmie 2 m, aby później jak najszybciej wykorzystać słabnącą propagację na falach krótkich. Jeśli okoliczności pozwolą, rozwiniemy lekcję o zagadnienia teoretyczne które pozwolą uczniom na lepsze zrozumienie zagadnień z którymi zetknęli się w części praktycznej zajęć.

Przypominamy, że w tak krótkim czasie naszym celem nie jest zrobienie z uczestników doświadczonych krótkofalowców. Raczej zabawa i zarażenie bakcylem naszego hobby, oraz pokazanie innego spojrzenia na spędzanie wolnego czasu. Czas na szersze potraktowanie tematów krótkofalarskich przyjdzie, kiedy spotkamy się z tymi młodymi ludźmi na kolejnej lekcji z cyklu, oraz podczas zajęć w klubie.

Zapraszamy wszystkich kolegów do aktywnego uczestnictwa w łącznościach, oraz pobłażliwego potraktowania nieuniknionych błędów spowodowanych stresem pierwszego wyjścia w eter młodych rozmówców.
Info: SP3AYA