Amateur Radio Kids Day
Dodane przez SP3SLU dnia 2012-06-11 / 14:02
Radioamatorski Dzień Dzieci (Amateur Radio Kids Day) jest cyklicznym wydarzeniem operatorskim wprowadzonym przez IARU, zachęcającym młodych ludzi (mających lub nie mających jeszcze licencji) do zabawy w krótkofalarstwo.
Dziecięca aktywność w tym dniu nie jest konkursem ani zawodami. Celem jest zabawa, edukacja i przedstawienie młodym ludziom na całym świecie magii oraz pożytku płynącego z radiowego hobby.

Aby ten cel realizować, operatorzy stacji są proszeni o poświęcenie krótkiego przedziału czasowego na uprzejmą korespondencję radiową z dziećmi, a kluby, stacje okolicznościowe, szkolne, rodzinne o zaproszenie dzieci do mikrofonów i opiekę instruktorską podczas nawiązywania najprostszych łączności.
Poza samą pracą na radiostacjach możemy przygotować dowolne inne atrakcje, pogadanki, pokazy tematyczne dla najmłodszych.

IARU ustala oficjalnie termin Amateur Radio Kids Day: 16 czerwca 2012r. 18.00 UTC do 2359 UTC. Lokalnie możemy pracować w dowolnych innych godzinach. Proponujemy całe popołudnie sobotnie.

Sugerowana wymiana informacji w najprostszych kontaktach dziecięcych to:
Imię, wiek, QTH i ulubiony kolor.

Pamiętajmy , aby pracować z tą samą stacją ponownie, jeśli operator się zmienił.
Zwracajmy uwagę na "CQ Kids Day". Dla SP "Wywołanie w radiowym dniu dzieci"
Można pracować przez lokalne przemienniki FM.

info: Jerzy SP3SLU

news: KidsDay-2.JPG