Krótkofalowcy w Strzegomiu dla dzieci i młodzieży
Dodane przez SP3SLU dnia 2013-06-07 / 13:09
Krótkofalowcy w Strzegomiu dla dzieci i młodzieży

Do akcji Amateur Radio Kids Day włącza się Strzegomskie Centrum Kultury oraz Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej w Świdnicy. 15 czerwca organizują oni festyn: Międzynarodowy Krótkofalarski Dzień Dziecka.

Cytując słowa z serwisu internetowego miasta i gminy Strzegom "Nasze Miasto":
"Festyn nietypowy, bo z krótkofalówką w roli głównej. Jak przekonują organizatorzy, będzie fajnie, a każdy uczestnik zabawy otrzyma dyplom za odwagę, jeśli porozmawia przez krótkofalówkę z innymi, nieznanymi mu osobami. - Bo trzeba być odważnym, by rozmawiać w eterze - przekonują. Uczestnicy mogą też liczyć na drobne upominki".

Inicjatorem akcji w Strzegomiu jest Kol. Jan SQ6OR działający w porozumieniu ze Strzegomskim Centrum Kultury, miejscowymi szkołami, z pomocą kolegów z Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej w Świdnicy. Podczas imprezy pracować będzie radiostacja klubowa pod znakiem SP6PZG. Centrum Kultury zadeklarowało druk plakatów oraz drobne upominki dla uczestników. Z czasem Kolega Jan SQ6OR chciałby uruchomić w Strzegomiu stałą stację klubową.

Życzymy aby efektowna akcja promocyjna dla dzieci i młodzieży przyciągnęła przyszły narybek krótkofalarski, współpracowników, zachęciła władze samorządowe oraz potencjalnych sponsorów do inwestycji w nowy klub krótkofalowców.

W imieniu Prezydium ZG PZK Jerzy SP3SLU

ARKD-SCK