Propozycja zabawy Off Air Contest
Dodane przez SP3AYA dnia 2013-12-06 / 22:53
Proponujemy zabawę imitującą prawdziwe zawody krótkofalarskie, w której mogą uczestniczyć również osoby nie mające dotąd pojęcia o tym hobby, a co za tym idzie - nie posiadające ważnego pozwolenia radiowego. W związku z tym doskonale nadaje się jako element zajęć prowadzonych dla młodzieży, oraz stanowić urozmaicenie spotkań typowo krótkofalarskich. M.in. można ją wykorzystać w nadchodzącym 5 stycznia Krótkofalarskim Dniu Dzieci i Młodzieży.
Zabawa nie wymaga dostępu do radia, może odbywać się w warunkach terenowych, jak i w większych pomieszczeniach. Jej istotą jest na tyle przybliżyć uczestnikom zasady obowiązujące na pasmach amatorskich, że nie powinno dla nich stwarzać problemu późniejsze zetknięcie się z realnym krótkofalarstwem.
Autorką regulaminu zabawy Off Air Contest powstałego na podstawie pomysłów prezentowanych na obozie YOTA (Youngsters on the Air) w Estonii jest Magda SQ3TGZ.
Bardzo prosimy o przesyłanie na adres: klub@sp3pow.pl wszelkich uwag i pomysłów jakie mogą się nasunąć podczas lektury regulaminu, a w szczególności jego realizacji w praktyce.
Regulamin zabawy Off Air Contest

Jarosław SP3AYA