Zbliża się kolejny Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży
Dodane przez SP3AYA dnia 2013-12-11 / 02:31
Kids Day AwardWzorem udanych poprzednich edycji Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży zachęcamy wszystkie kluby w SP do wzięcia udziału w tej wyjątkowej akcji w niedzielę 5 stycznia 2014.
Jest to najlepsza okazja do tego, aby naszym hobby zainteresować młode pokolenie. Tego dnia z wielu stron, z kraju i z zagranicy będzie słychać młodzieńcze głosy na wszystkich dostępnych pasmach amatorskich. Zmobilizujmy wszystkie nasze siły aby nie zabrakło cierpliwych korespondentów, chętnych do udzielenia odpowiedzi na zawołania młodych operatorów stacji klubowych. Przeprowadźmy akcję informacyjną w lokalnych środowiskach i placówkach oświatowych. Otwórzmy szeroko drzwi naszych klubów i zachęćmy młodzież do sięgnięcia po mikrofon. Kiedy jednym z rozmówców jest osoba w podobnym wieku, to najlepsza okazja do tego aby w najbardziej atrakcyjny i najmniej stresujący sposób wprowadzić ich w podstawy krótkofalarstwa.

Przypominamy, że przez cały grudzień pracuje stacja SN0YOTA popularyzująca idee YOTA - aktywności dzieci i młodzieży na pasmach amatorskich, a od świąt Bożego Narodzenia do 5 stycznia z okazji Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży aktywna będzie stacja SN0KDD.

Jako upominek i zarazem nagrodę dla młodych operatorów, można pobrać i wydrukować dyplomy uczestnictwa w Amateur Radio Kids Day. Są one dostępne na stronie klubu SP3POW lub na stronie PZK.

Kids Day Award
Info: SP3AYA