Życzenia Prezesa PZK i SP-DX Contest 2015
Dodane przez SP5ELA dnia 2015-04-02 / 14:40
Koleżanki i Koledzy

Jeszcze nie tak dawno składaliśmy sobie najlepsze życzenia noworoczne, a przed nami znów Święta. Tym razem są to Święta Wielkanocne. Korzystając z okazji wszystkim krótkofalowcom, ich rodzinom oraz sympatykom naszego hobby składam najlepsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt oraz mokrego dyngusa.
Ale jest jeszcze jeden wątek związany z tymi świętami - to nasze, organizowane pod egidą PZK, zawody SP-DX Contest. Zdaję sobie sprawę, że przypadają one w tym roku właśnie w okresie świąt, kiedy chcemy spędzić swój czas w gronie rodzinnym lub z najbliższymi przyjaciółmi. Myślę jednak, że pomimo wszystko, spora grupa krótkofalowców zechce wziąć udział w tych zawodach. Zapraszam Was na stronę zawodów SP-DX Contest: http://spdxcontest.pzk.org.pl , aby przypomnieć sobie szczegółowy regulamin.
Przypominam, że zawody rozpoczynają się o godzinie 15:00 UTC w sobotę i trwają do 15:00 UTC w niedzielę. Stacje polskie nawiązują łączności wyłącznie z krótkofalowcami z innych krajów. Stacje polskie podają raport RS lub RST i jednoliterowy skrót województwa, stacje zagraniczne nadają raport RS(T) i kolejny numer łączności.

sp-dx contest 2015

Warto przypomnieć, że SP-DX Contest to jedne z najstarszych zawodów w historii krótkofalarstwa. Po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1933 roku pod nazwą "I Międzynarodowe Zawody PZK.". Obecne zawody to kontynuacja tej tradycji. Są to zawody cieszące się bardzo dużą popularnością, skupiającą również wielu uczestników ze wszystkich stron świata. Stanowią one również okazję do uzyskania łączności umożliwiających zdobycie wielu dyplomów.
Wszystkim potencjalnym uczestnikom zawodów SP-DX Contest życzę najlepszych osiągnięć.

Jerzy Jakubowski SP7CBG
Prezes PZK