Akcja dyplomowa ''ENIGMA'' w 70. rocznicę zakończenia wojny
Dodane przez SP3JB dnia 2015-06-06 / 16:00
Akcja dyplomowa ''ENIGMA'' w 70. rocznicę zakończenia wojny

Szkolny Klub Krótkofalowców SP3PGR z Poznania jest organizatorem w okresie od 1 do 19 czerwca 2015 roku akcji dyplomowej "ENIGMA", w nawiązaniu do tegorocznych obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, ku pamięci polskich kryptologów Jerzego Różyckiego, Mariana Rejewskiego i Henryka Zygalskiego i ich współpracowników, którzy łamiąc szyfry Enigmy zdaniem wielu historyków przyczynili się do sukcesów aliantów na wielu frontach i szybszego zakończenia wojny. Pomysłodawcą akcji są poznańscy twórcy internetowej gry kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW, dostępnej pod adresem http://lamaczeszyfrow.pl, a w wersji anglojęzycznej pod adresem http://codebreakers.eu.

Stacjami przyznającymi punkty do dyplomu są: SN0ENIGMA (15 pkt.), SP3ZAT, SP3POZ, SP9KJU (po 10 pkt.), SP3DDP, SP3OL, SP3HUO, SP3WXI, SQ3OPM, SP9MDY (po 5 pkt.). Warunkiem otrzymania dyplomu jest nawiązanie co najmniej jednego QSO/HRD ze stacją okolicznościową SN0ENIGMA oraz uzyskanie poniższych progów punktowych:
- dla stacji polskich co najmniej 70 pkt.,
- dla stacji spoza Polski co najmniej 50 pkt.,
- dla stacji DX co najmniej 30 pkt.

Łączności ze stacjami przyznającymi punkty można powtarzać w kolejnych dniach akcji lub w danym dniu na innym paśmie lub innym rodzajem emisji. Dostępne są pasma KF i emisje CW, SSB i DIGI. Zgłoszenia na dyplom wydawany w postaci elektronicznej wraz z wykazem wymaganych łączności należy wysłać na adres e-mailowy klubu: sp3pgr@wp.pl w terminie do końca czerwca 2015. W akcji, oprócz nadawców będzie mile widziany także udział nasłuchowców, na zasadach opisanych powyżej.

Niniejszy regulamin akcji dostępny jest na stronie SP3PBR. Na tej stronie prezentowany będzie także wzór karty QSL stacji okolicznościowej oraz samego dyplomu.

Serdecznie zapraszam do spotkań w eterze życząc spełnienia warunków otrzymania dyplomu.

Jacek SQ3OPM