Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2015 - podsumowanie
Dodane przez sq9aor dnia 2015-09-16 / 10:53
Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2015 - podsumowanie.


W dniach 11-12-13 września br, w miejscowości Jodłówka Tuchowska odbyło się 30-te już, jubileuszowe spotkanie w tej lokalizacji, w stałym terminie - drugi pełny weekend września. 2015 rok jest również jubileuszem 40-ej rocznicy powołania Oddziału Tarnowskiego PZK. 
Nie sposób nie wspomnieć, że 60 lat temu powołany został pierwszy na Ziemi Tarnowskiej klub radioamatorski - SP9KAO, i to na bazie jego członków powołany został OT PZK w Tarnowie. Więcej informacji o historii OT zawarte na naszej stronie - http://sp9pta.hamradio.pl/index.php/historia-ot/kfz-sp9nh/

Głównym celem "jodłówkowych" spotkań jest podsumowanie "zawodów tarnowskich" oraz spotkanie się osobiste Koleżanek i Kolegów, giełda sprzętu krótkofalarskiego i elektronicznego a także chwila odpoczynku i relaksu. To wszystko od piątkowego popołudnia do niedzielnego poranka.

jt

Część główna spotkania to sobotnie popołudnie, które rozpoczyna wspólne zdjęcie. Po wspólnym tradycyjnym zdjęciu - obiad, a następnie od godziny 14.30 część oficjalna spotkania. Prezes OT, Janusz Banaś SP9LAS powitał zebranych i zaproszonych gości, przejmując kierownictwo spotkania przedstawił informację o celach tego spotkania. Do Prezydium zaprosił Wiceprezesa ZG PZK - Jana Dąbrowskiego - SP2JLR, Zastępcę Burmistrza Tuchowa Kazimierza Kurczaba oraz Zbigniewa Wilczyńskiego SP9IEK. Po krótkim przemówieniu i gratulacjach,

jt

wiceprezes ZG PZK Jan Dąbrowski SP2JLR, wręczył dwa grawertony z okazji 40-lecia działalności OT, Oddziałowi PZK w Tarnowie oraz Zbyszkowi Wilczyńskiemu - SP9IEK.

jt

Następnie Prezes Tarnowskiego OT Janusz Banaś - SP9LAS, nagrodził
grawertonami oraz dyplomami kolegów z OT, za zaangażowanie i pracę społeczną dla rozwoju Oddziału, oraz krótkofalarstwa na terenie działania a także za pracę szkoleniową.

jt

Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć Kolegów, którzy również mieli swój udział w rozwoju OT i
krótkofalarstwa na Ziemi Tarnowskiej, a niestety nie ma ich już wśród nas.

jt

Na salę trafił także tort urodzinowy dla 60-cio latka - to najlepsze życzenia dla Klubu SP9KAO.

jt

Przyszedł również czas na zrealizowanie podstawowej funkcji spotkania - podsumowanie zawodów tarnowskich. Prezes OT Janusz SP9LAS wręczył zwycięzcom puchary, dyplomy i inne trofea, dziękując za liczny udział w zawodach pogratulował zwycięzcom a przegranym życzył więcej szczęścia w następnych zawodach.

jt

Wielką frajdą spotkania była loteria fantowa. Między uczestników obecnych na sali rozlosowano gadżety ufundowane przez sponsorów.

W tegorocznym spotkaniu "Krótkofalarska Jesień na Pogórzu" wzięło udział około 350 osób. Wszystkim gościom,
uczestnikom spotkania, serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Uczestnikom zawodów tarnowskich gratulujemy wieloletniej wytrwałości w zmaganiach na falach radiowych. Dziękujemy sponsorom za sporą ilość gadżetów i pamiątek, które mogli otrzymać nasi goście i szczególne podziękowania dla gospodarzy - Dyrekcji DWD oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej, którzy od wielu lat udzielają nam swojej gościnności.

Więcej informacji oraz dokumentację foto, znajdziesz na naszej stronie: http://sp9pta.hamradio.pl/

Zapraszamy znowu za rok. Do zobaczenia!

Stanisław sq9aor