Druga odsłona tegorocznej akcji dyplomowej ''AWARD 1956''
Dodane przez SP3JB dnia 2015-10-16 / 20:36
Druga odsłona tegorocznej akcji dyplomowej ''AWARD 1956''

W celu uczczenia pamięci ofiar i uczestników historycznych wydarzeń na ulicach Budapesztu przed 59 laty w okresie od soboty 17 października do niedzieli 25 października na pasmach KF krótkofalowcy aglomeracji poznańskiej i Budapesztu będą przyznawać punkty do dyplomu ''AWARD 1956''. Pomysłodawcą organizowanej już po raz trzeci akcji są uczniowie szkół poznańskich, członkowie Szkolnego Klubu Krótkofalowców SP3PGR. W ramach akcji objętej patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania, Ambasadora Węgier w Warszawie oraz polskich i węgierskich stowarzyszeń kombatanckich krótkofalowcy spod znaku SP3PGR będą pracować pod znakiem okolicznościowym SN1956PW, w nawiązaniu do przypadającej 23 października 59. rocznicy wybuchu Powstania Węgierskiego.

Zgodnie z regulaminem akcji dostępnym pod adresem http://g1poznan.edu.pl/Download/AWARD_1956_2015.pdf punkty do okolicznościowego dyplomu mogą przyznawać oprócz ww. stacji okolicznościowej operatorzy indywidualni oraz stacje klubowe pracujące z terenu aglomeracji poznańskiej (litery PX i PO wg programu dyplomowego PGA) oraz Budapesztu. Łączności z daną stacją w ramach tego programu dyplomowego można powtarzać w kolejnych dniach akcji lub w tym samym dniu innym rodzajem emisji. Za każde QSO/HRD ze stacją okolicznościową SN1956PW uczestnicy akcji otrzymują 20 pkt., ze stacją klubową 10 pkt., a ze stacją indywidualną 5 pkt.

Warunkiem uzyskania dyplomu dla stacji polskich i węgierskich jest zebranie minimum 100 punktów (można dodać posiadane już punkty z I etapu akcji, trwającej od 20 do 28 czerwca 2015 roku), dla stacji z pozostałych krajów europejskich 50 pkt., a dla stacji DX-owych tylko 30 punktów. Stacje, które w ramach akcji przyznają punkty poprzez nawiązanie co najmniej 56 QSO z pozostałymi uczestnikami akcji otrzymają dyplom specjalny Organizatora.

Serdecznie zapraszamy, w miarę posiadanego czasu wolnego do udziału w tej imprezie, szczególnie z uwagi na fakt, że aktywność krótkofalowców w tej imprezie będzie stanowić kolejny przykład działań promujących w eterze pamięć o historycznych wydarzeniach roku 1956, wydarzeń nie tylko jak pokazała historia o charakterze lokalnym ale mających również wpływ na późniejsze zmiany w Polsce i na Węgrzech.

Info: Jacek SQ3OPM