Międzynarodowy Dzień Młynów, 14-15.05 2016
Dodane przez SP5ELA dnia 2016-04-29 / 21:03
Międzynarodowy Dzień Młynów, 14-15.05 2016 w eterze.
(INTERNATIONAL MILLS DAY 2016. May 14th and 15th 2016)

Blisko osiem lat temu, działając wspólnie z przepompownią w północno-wschodnim Groningen, powróciliśmy do aktywności, która przez długi czas była w uśpieniu, a polegała na uruchomieniu przez krótkofalowców transceiverów na terenie młynów i realizacji tak wielu łączności, jak to możliwe. Okazało się to sukcesem. Otrzymaliśmy prośby z różnych stron świata o nawiązanie łączności i potwierdzenie ich kartami QSL. W następnych latach liczba uczestników naszej akcji dyplomowej rosła i dołączyła do niej grupa stacji z Wlk. Brytanii, a w ubiegłym roku Belgii i Szwecji.

Tak narodził się pierwszy Międzynarodowy Dzień Młynów, który staramy się niniejszym promować wśród krótkofalowców na świecie.

Zachęcamy radioamatorów mieszkających w sąsiedztwie urządzeń wodnych lub wiatrowych (młynów, przepompowni) do nawiązywania kontaktu z ich pracownikami, czy właścicielami w celu uruchomienia aktywności radiowej. Przy czym nadawanie z wnętrza tych przybytków nie jest niezbędne, gdyż praca w ich pobliżu, na ziemi lub na wodzie, będzie również zaliczona. Zauważyliśmy, że taka radiowa aktywność wzbudziła duże publiczne zainteresowanie naszym hobby.

Liczymy na aktywność krótkofalowców w akcji nadawania z młynów i przepompowni w ich krajach. Mamy przy tym nadzieję przyciągnąć uwagę adeptów krótkofalarstwa i zainteresować poszukiwaczy nowego dyplomu. W bieżącym roku będziemy nadawać z młynu De Eendracht w Gieterveen w północno-wschodniej części prowincji Drenthe pod okolicznościowym znakiem wywoławczym PB16MILL. Uprzejmie prosimy o publikację informacji jak wyżej w wydawnictwach internetowych, czasopismach tematycznych i propagowanie jej w kontaktach osobistych.

Z góry dziękujemy za pomoc w promocji Międzynarodowych Dni Młynów 2016.

73, Zygi SP5ELA

*Na podstawie oryginalnej informacji Jelle Knot, PD5JFK.

Tłumaczenie z jęz. angielskiego: Tomek SP5AUC