Zaproszenie do SP DX Contest 2018
Dodane przez SP5ELA dnia 2018-04-06 / 02:47
Zaproszenie do SP DX Contestu 2018

Pierwszy pełny weekend kwietnia to tradycyjnie termin zawodów SP DX Contest. W tym roku zawody odbywają się w dniach 7 - 8 kwietnia. Rozpoczynają się o 15:00 UTC w sobotę i kończą o 15:00 UTC w niedzielę.

Stacje polskie nawiązują łączności tylko ze stacjami spoza SP.

SP DX Contest to jedne z najstarszych zawodów krótkofalarskich - po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1933 roku pod nazwą I Międzynarodowe Zawody PZK.

Nie wszyscy są pasjonatami zawodów, niektórzy zawodów wręcz nie lubią. Niektórych na pewno nie uda się nakłonić do startu, ale mimo to zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w SP DX Contest 2018 - tym bardziej, że jest to jubileusz 85. lecia naszych zawodów. "Naszych" jest tutaj bardzo dobrym słowem, bo SP DX Contest jest istotną częścią historii polskiego krótkofalarstwa, jest naszą tradycją. Dlatego warto pojawić się w zawodach choćby na godzinę, choćby dla "podpisania listy obecności" i nawiązania tylko kilkunastu QSO.

Zapraszamy do udziału w SP DX Contest 2018!

W tym roku dzięki zaangażowaniu wielu członków PZK w SP DX Contest mamy przewidzianych wiele nagród i upominków. Nagrody mogą zdobyć czołowe stacje z wielu z kategorii zawodów. Natomiast upominki będą rozlosowane
wśród uczestników zawodów w czasie uroczystości ogłaszania wyników. W tej chwili wiemy, że będą to upominki wymienione poniżej (upominek - fundator), ale ta lista jest cały czas owarta i ilość upominków do rozlosowania może być znacznie dłuższa.

1. Duplexer TSA-6001 - Krzysztof, SP7GIQ
2. Klawiatura Genius KB-G265 - Bogusław, SP7IVO
3. 2 sztuki fantów - Cezary, SP5Y
4. 3x mostek RLC - CEM, 5x multimetr cyfrowy SANWA -Polski Związek Krótkofalowców
5. 2 x stacja lutownicza - SP DX Club
6. Zasilacz 25A - Ten-tech.pl
7. Tecsun 2P3 odbiornik AM (kit)
8. 5 x mapa krótkofalarska z listą prefixów
9. 3-5 sztuk nagród - InRadio.pl

Strona SP-DX Contestu
   Regulamin SP-DX Contest 2018 

Komisja zawodów SP-DX Contest