SN0HQ - podziękowanie
Dodane przez SP5ELA dnia 2018-07-17 / 17:12
Koleżanki i Koledzy

Kolejna edycja zawodów IARU HF Championship już za nami. Dzięki dużej mobilizacji Zespołu SN0HQ i Waszej pomocy osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii startów kilku ostatnich lat.
Nawiązaliśmy ponad 17 000 QSO co przy bardzo dobrym mnożniku (ponad 530) daje nam wstępny wynik ponad 22 miliony punktów.
Ostateczny wynik zostanie podany po szczegółowym sprawdzeniu logu i wyeliminowaniu oczywistych pomyłek w logowaniu.
Pogoda w tym roku raczej dopisywała i nie prześladowały nas awarie sprzętu powodowane burzami i wichurami. Natomiast niczego dobrego nie można powiedzieć o warunkach propagacyjnych na wyższych pasmach 15m i 10m.
Zgodnie z zapowiedzią lokalizacja stacji SN0HQ na wyższych pasmach zmieniała się w ciągu doby co dało szansę większej ilości stacji SP na łatwiejsze nawiązanie QSO z nami.

Uzyskanie tak dobrego wyniku było możliwe dzięki dużej aktywności stacji SP. Dziękujemy Wam za to bardzo.

W logu zapisaliśmy ponad 3000 QSO ze stacjami SP od 527 unikalnych znaków.
Duży podziw budzi ilość stacji SP, które nawiązały 12 QSO ze stacjami SN0HQ, jest ich aż 95, a dalsze 45 stacji nawiązało po 11 QSO.
Podjęta została decyzja, iż w związku z trudnymi warunkami propagacyjnymi, koszulki Worked All SN0HQ Stations zostały w tym roku przyznane również stacjom, które przeprowadziły po 11 QSO ze stacjami SN0HQ.
Zainteresowanych otrzymaniem koszulki proszę o wysłanie zgłoszenia z wykazem QSO podając adres do wysyłki i rozmiar koszulki na adres mailowy koszulki-sn0hq@pzk.org.pl

Po ostatecznym sprawdzeniu logu rozlosowane zostaną nagrody wśród czołowych 140 stacji SP a wynik podany będzie na stronie http://sn0hq.org.pl

Przypominam również, iż zgodnie z aktualnym regulaminem zawodów logi za zawody w formacie Cabrillo należy wysłać w ciągu 5 dni od daty zakończenia zawodów t.j. do najbliższego piątku 20 lipca godz. 12.00 UTC poprzez stronę http://contest-log-submission.arrl.org/

Niech ukoronowaniem startu w zawodach będzie wysłanie logów przez wszystkie startujące stacje co nie pozbawi nas i innych ciężko wypracowanych punktów.
Dziękuję raz jeszcze wszystkim którzy przyczynili się do osiągnięcia dobrego wyniku prze Zespół SN0HQ.

73! Włodek SP6EQZ
Kapitan Zespołu SN0HQ