Portal LogSP - co dalej?
Dodane przez 3z6aef dnia 2020-05-27 / 15:48
Portal LogSP (logSP 1.2, V2) pod adresem https:\\logsp.pzk.org.pl jest platformą dla obsługi zawodów krótkofalarskich i programów dyplomowych. Jest to autorskie opracowanie Kol. Grzegorza Rendchena SP9NJ, które było rozwijane w latach 2016-2019, przy współpracy z praktycznie całym środowiskiem polskich radioamatorów, zainteresowanych zawodami krótkofalarskimi (głównie krajowymi).

Polski Związek Krótkofalowców od początku wspierał tę inicjatywę, użyczając zasobów informatycznych, wspomagając merytorycznie i formalnie oraz częściowo finansując działania Kol. Grzegorza SP9NJ, na podstawie umów o dzieło i umów zlecenia na modyfikacje oprogramowania oraz utrzymania instalacji.

Od kilku miesięcy (jesień 2019) instalacja LogSP nie jest obsługiwana przez jego autora. Mimo niewątpliwej użyteczności dla ponad 1400 zarejestrowanych użytkowników oraz prób podtrzymania działania portalu przez Kol. Zygmunta SP5ELA (administrator systemów informatycznych PZK), dalsze pozostawanie tej strony bez autentycznej administracji i obsługi jego użytkowników - jest po prostu niemożliwe.

Pomijając trudności techniczne, związane ze zwiększonym obciążeniem serwera i wykorzystaniem zasobów dyskowych/procesora/bazy danych - konieczne jest jak najszybsze znalezienie opiekuna Portalu LogSP - jeśli strona ma funkcjonować choćby w takim zakresie, jak dotychczas. Dotychczasowe próby ustalenia odpowiedniej osoby, podejmowane przez wiceprezesa PZK ds. Sportowych oraz administratora SI PZK, mimo wstępnych deklaracji kilku potencjalnych kandydatów - nie dały pozytywnych rezultatów...

Zwracam się zatem do wszystkich krótkofalowców SP, w tym szczególnie do użytkowników portalu LogSP, którzy mają umiejętności w zakresie programowania php/javascript/css/html - o podjęcie zadania utrzymania i dalszego rozwijania instalacji Portalu LogSP. Wszelkie konkretne propozycje w tej sprawie proszę kierować bezpośrednio na adres Prezesa PZK (3Z6AEF) lub Wiceprezesa ds. Organizacyjnych (SP9MRN) - adresy kontaktowe w zakładce Prezydium  PZK.

Jednocześnie wyjaśniam, że obecne wyłączenie strony LogSP jest spowodowane problemami technicznymi, niezwiązanymi bezpośrednio z samą instalacją portalu. Strona LogSP zostanie włączona niezwłocznie po uporaniu się z tymi problemami, tak szybko jak to możliwe.

Waldemar Sznajder 3Z6AEF
Prezes PZK