Odliczenia od podatku za 2020 rok
Dodane przez sp2jmr dnia 2021-01-26 / 16:16
Przekaż 1% podatku na PZK jako OPP, KRS 0000088401

Jak co roku zbliża się okres rozliczeń podatkowych z Urzędami Skarbowymi. I także jak co roku zwracamy się do wszystkich członków Polskiego Związku Krótkofalowców, ich rodzin oraz sympatyków PZK o przekazywanie środków z odpisu 1% od podatku na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców KRS 0000088401. Oczywiście, że w odpowiedniej rubryce formularza PIT 36, PIT 37 etc. można wpisać cel szczegółowy, np. wybrany Oddział PZK, klub ogólnopolski PZK lub naszą reprezentację w HF Championship czyli zespół SN0HQ. Środki z OPP są wykorzystywane np. na opłacanie kosztów utrzymywania przemienników na obiektach "EmiTela", zakup urządzeń oraz opłaty za utrzymanie innych przemienników, zakup urządzeń dla klubów krótkofalarskich, łączność bezpieczeństwa - SPEmCom, organizację otwartych spotkań lokalnych i ogólnopolskich. Cele na które możemy spożytkować otrzymane środki są związane z promocją i rozwojem krótkofalarstwa jako alternatywy dla wykorzystania możliwości rozwoju i aktywności ludzi w każdym wieku.

Przekazanie 1% od podatku na PZK to najprostszy, bezkosztowy i nie wymagający poświęcenia czasu sposób na wsparcie działalności naszego stowarzyszenia.

Wszystkim, którzy wsparli naszą organizację przekazując w 2019 roku i w latach poprzednich swój 1% serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam udało się zorganizować lub wesprzeć wiele ważnych przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju naszego pięknego hobby.

Prezydium ZG PZK