GRUPA MIŁOŚNIKÓW KONWERSACJI TELEGRAFICZNEJ
Dodane przez SP7VV dnia 2009-10-20 / 14:31
Drodzy Koledzy !!!

Tu Maciek SP7VVK

Wes SP2DX -zgodnie z twoją sugestią zaczynam.

Bardzo dziękuję wszystkim , którzy przeczytali moją informacje dotyczęcą "konwersacji telegraficznych", a szczególnie tym którzy zareagowali na nią komentarzem , mailem lub też telefonem.
Cieszę ,że temat spotkał się z szerszym niż przypuszczałem zainteresowaniem.Są chętni do podjęcia inicjatywy.
Informację umieściłem na trzech forach o tematyce krótkofalarskiej . Mimo tego myślę, że nie dotarła do wszystkich potencjalnych " konwersatorów".Dlatego postanowiłem , że rozpowszechnię ją indywidualnie do wszystkich stacji , które można spotkać w zawodach , częsci telegraficznej.
Wydaję się , żę najlepszą częstotliwościa spotkań byłaby częstotliwość 3.570 khz.Wynika to z obfitego zbioru doświadczeń praktycznych kolegów w kraju i poza jego granicami , obecnych realnych uwarunkowań i nie tak wcale jak mogłoby się wydawać szerokoiego odcinka dla CW .
Taka moja propozycja . Od czegoś musimy zacząć a to sprawa absolutnie priorytetowa .
Wielu kolegów mówi o ustaleniu konkretnych dni i godzin naszej największej aktywności.Oczywiście ustalenie takowych nie wyklucza możliwości spotkań o każdej dowolnej porze dnia i nocy .Dla tych jednak którzy mają niewiele wolnego czasu na uprawianie naszego pięknego hobby a pewnie dziś jest nas większość ,takie rozwiązanie znacznie zwiększa szansę spotkania eterowego korespondenta krajowego lub polskojęzycznego. Nasze grono nie jest tak liczne ( jak na razie) jak grono operatorów z Niemiec ,Włoch czy też Wielkiej Brytanii i dlatego musimy koniecznie zaczynać każdą nasza aktywność eterową od ustawienia się na częstotliwości 3.570 khz.
Nic nie zaszkodzi zawsze tu rozpoczynać , a diametralnie zwiększa szansę spotkania rodaka .
!!!!!! Najwazniejsze, że zawsze ta sama częstotliwośc monitora 3.570 khz !!!!!!
Oczywiście " musimy " wynika z naszej niczym nie krępowanej woli .
Bardzo proszę o propozycje dni i godzin w których będziemy sie spotykali , kiedy nasza aktywność będzie największa.Prosze to przemyśleć .Koniecznie przedstawcie swoje opinie.Na tej podstawie ustalimy najbardziej optymalne dla nas rozwiązanie .
Na ta chwilę ustalamy 3.570 khz i juz od dzis możemy działać.
Myślę , że musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości .Każda informacja musi krążyć przez jakiś czas nim stanie się znana szerzej opini publicznej ( nim wejdzie do zbiorowej krótkofalarskiej swiadomości )
Pozdrawiam !!!!! i jeszcze raz prosze o opinie i sugestie komentarzem , e -mailem lub telefonem.

Mój tel. 601 288 477
e-mail : sp7vvk@gmail.com
Vy ! 73
Maciej Czerniawski SP7VVK